Rus Asker Türk Hekimlerine Emanet!

 

7 Ocak 2018 tarihinde Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Lojistik Destek Gemisinde Bulunan Rus personel’in rahatsızlanması sonucu tahliyesi için düğmeye basıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Rus Deniz Kuvvetlerine ait bir geminin Çanakkale Boğazı’ndan geçtiği sırada rahatsızlanan personelinin tahliye edilerek hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

RAHATSIZLANAN PERSONEL HASTANEYE KALDIRILDI

TSK’dan yapılan açıklamada, 7 Ocak 2018 tarihinde Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetlerine ait KIL-158 isimli lojistik destek gemisinin, Çanakkale Boğazı’ndan geçişi esnasında rahatsızlanan bir personeli için tıbbi tahliye talebinde bulunduğu, Çanakkale Boğaz Komutanlığı tarafından mülki makamlarla kurulan koordine neticesinde hasta personelin gemiden tahliye edilmesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevkinin sağlandığı bildirildi.

 

SAĞLIK ASTSUBAYI REFAKAT EDİYOR

Hastanede tedavisine halen devam edilen personele, Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca görevlendirilen bir tabip subayı ve bir sağlık astsubayı tarafından refakat edildiği ifade edildi.

rus askeri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir