Bir Sürü Para Harcamadan Stil Sahibi Olacaksınız!

Şık görünmek ve fazla para harcamadan stil sahibi olabilmenin yolları.

Şık görüntünün olmazsa olmazı: Ceket

Eğer evinizde kullanmadığınız, basit olduğunu düşündüğünüz bir elbiseniz varsa onu hemen ceket ile kombinleyin! Ceket, basit bir elbiseye dahi şıklık katar. Ceket ile yapacağınız farklı kombinler sayesinde kullanmadığınız elbiselerinizi kullanabilir, fazla masraf yapmadan şık olabilirsiniz.

Salaş tişörtlerle de şıklık mümkün!

Hem günlük hayatta hem de önemli buluşmalarda sizi kurtaran parçalardan biri de salaş tişörtlerdir. Deri veya kot bir etek ile kombinlediğiniz salaş tişörtünüze uygun aksesuarlar seçerseniz her ortama rahatlıkla girebilirsiniz.

Neler trend?

2018 Paris Couture haftasındaki defilelerden tüyo alarak gardırobunusu şekillendirebilirsiniz. Bu sene şifon elbiseler, transparanlar ve siyah-beyaz kombinler oldukça moda. Ayrıca violet rengi de 2018 yılı boyunca en çok tercih edilen renkler arasında. Tabii ki size yakışanı tercih etmeniz her zaman yararınıza olacaktır ancak trendlere de kulak vermekte fayda var.

Siyah kurtarıcı

Dolabınızda mutlaka siyah bir elbiseniz olsun. Siyah her zaman kurtarıcınız olacaktır. Davet, parti ve hatta iş görüşmesine giderken bile siyah bir elbiseyle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Denge önemli

Dolabınızdaki renkli parçaları atarak veya arkadaşlarınıza dağıtarak dolabınızı sadeleştirmeyin. Atmayın, değerlendirin. Dengeli kombinler yapın. Eğer çok renkli bir parçanız varsa onu sade bir parça ile kombinleyin. Böylece o çok renkli kıyafetiniz gözünüze daha hoş görünecek.

Alışveriş yaparken dikkat

Moraliniz bozuk olduğunda fazla alışveriş yapmamaya çalışın. Rahatlamak için yaptığınız alışveriş daha sonraki günlerde “Bunu neden aldım?” sorusunu düşündürebilir. İhtiyacınız olanı alarak eski kıyafetlerinizle birleştirmeye çalışın.

Yazlık-kışlık kombinlerini iyi ayarlayın

Yazın aldığınız bir tişörtü kışın üstünüze giyeceğiniz bir ceket ya da hırka ile kombinleyebilirsiniz. Unutmayın moda biraz da sizin elinizde canlanır. Yaz tişörtlerinizi hemen yazlık tarafına kaldırmayın. Kışın yeni kıyafet arayışına girmeyin.

Kumaş boyası ile dönüşüm

Eski bir beyaz tişörtünüzü kumaş boyaları sayesinde renkli hale getirmeye ne dersiniz? Tişörtü buruşturduktan sonra çıkan kırışmış görüntüyü avantaja çevirerek yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etek boyu seçimi

Eğer boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız diz altı etek ya da elbiseleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Aynı şekilde eğer boyunuz uzun ise aşırı mini etekler sizi farklı görünüme sokabilir. Bunun için yeni etek almak yerine varolan eteğinizi dönüştürebilirsiniz.

Renk uyumu çok önemli

Bazı renklerin birbiriyle uyumlu halde kullanılması çok önemlidir. Turuncu ve yeşil, mor ve sarı renkleri bir arada kullanıldığında ışığınızı ortaya çıkaracaktır.

Makas hareketi

Elbiselerinizin ya da kotlarınızı bir makas aracılığı ile hareketlendirmeniz mümkündür. Kotlarınızın dizini, tişörtünüzün yakasını makasla kesmeniz onlara farklı bir hava katar. Eskiyen tişörtünüzü bu şekilde dönüştürebilirsiniz.

Vintage parçalar hayat kurtarır

Annenizin dolabını karıştırın! Anneler çok sevdiği kıyafetleri çoğu zaman atmazlar. Gençliğinde aldığı o güzelim palto şu sıralar da oldukça moda olabilir. Vintage çantalar, elbiseler ile para harcamadan şık olabilirsiniz.

Eski kıyafetlerin bakımı

Eski kıyafetlerinizi tekrar tekrar kullanabilmek için onlara iyi bakmalısınız. Yıkama ve saklama koşullarına dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız deterjan, yumuşatıcı ve ütü ayarlarına dikkat ederek kıyafetlerin ömrünü uzatın.

Yeniden üretim

Eski tişörtlerinize broş ya da çiçekli etiketler takarak hareketlendirebilirsiniz. Bu sayede “atma kullan” düşüncesiyle geri dönüşüme katkı sağlarsınız.

Eski tişörtten çanta yap

Eski tişörtlerinizi kol tarafından keserek bez çantaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca yastık kılıfı olarak kullanarak yeniden tasarlayabilirsiniz.

Gömleğinizi pantolon üstünde bırakmaktan vazgeçin! Lisedeki asi kız imajı hiç çekici değil. Belinizi ön plana çıkaran şık bir kemer kullanın. Etek ya da pantolonda gömleğinizin alt kısmından içeri sokun. Değişimi göreceksiniz.

modaya-para-harcamayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir