Belediye 1645 İşçisine Kadro Semineri Verdi

Manavgat Belediyesi, düzenlediği eğitim seminerlerinde, 1645 taşeron işçiye kadroya geçmeye hazırlık eğitimi verdi. İbrahim Sözen Gençlik Merkezi eğitime katılanları ağırlayan yer oldu.

Manavgat Belediyesi, Kanun Hükmümde Kararname ile getirilen haklar kapsamında kadroya geçmeye hazırlanan 1645 taşeron işçiye, eğitim semineri düzenledi.

Manavgat Belediyesi, Kanun Hükmümde Kararname ile getirilen haklar kapsamında kadroya geçmeye hazırlanan 1645 taşeron işçiye, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde eğitim semineri düzenledi. Emekli Sayıştay Üyesi Abdurrahman Acar’ın verdiği kadro seminerine, Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcıları, bütün birim müdürleri ve binlerce taşeron işçi katıldı. 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ve 1 Ocak’ta tebliğ edilen Kanun Hükmünde Kararname ile, taşeron işçilerinin devlet kadrosuna geçmesini kapsayan yasada, başvuru süresinin 2 ile 11 Ocak tarihleri arasında gerçekleşeceğini, 1 Nisan 2018 tarihi itibari ile bütün işçilerin kadroda olacağını, işçilerin hangi haklara sahip olacağını, özlük hakları ve sosyal haklarının hangi koşullar altında güvence altına alındığı anlatıldı.

Bütün birimleri kapsıyor

Manavgat Belediyesi bünyesinde hizmet veren Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sosyal İşler Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Huzurevi’ndeki 1645 işçi, merak ettikleri bütün soruları Emekli Sayıştay Üyesi Abdurrahman Acar’a sorarak bilgi sahibi oldu. 3 gün boyunca verilen seminerin faydalı olduğunu ve merak ettikleri bütün sorulara cevap bulduklarını belirten işçiler, bizlerin bilgilenmesine katkı sağlayan Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’e ne kadar teşekkür etsek azdır diyerek düşüncelerini ifade etti.

manavgat-belediyesi-egitim-duzenliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir